Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali

Festival başladı!..

altFestival devrimci sanatın ruhuna uygun bir şekilde işçi sınıfının kavgasında, onun omuzbaşında başladı. Festival yürüyüşü ücretleri ve sendikal örgütlülükleri için direnişte olan BEDAŞ işçilerinin yürüyüşünde onlarla omuz omuza yürüyerek startını verdi.

"Devrimci sanat işçilerin yanında!" ve "BEDAŞ işçisi yalnız değildir!" sloganlarıyla BEDAŞ işçileriyle beraber yürüyen Yapı Sanatevi ve festival bileşenleri, işçilerin eyleminin hemen ardından Taksim Tramvay Durağı'ndan Galatasaray önüne kadar kendi yürüyüşlerini gerçekleştirdiler.

Devamını oku...

 

Adnan Yücel Şiir Yarışması Sonuçları

altAdnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen şiir yarışması sonuçlanmıştır.  Seçici kurulda bulunan Gülsüm Cengiz, Sennur Sezer, Mehmet Özer, Cezmi Ersöz ve Ali Öztürk'ün yaptıkları değerlendirmeye göre şiir dalında 19 katılımcı ön elemeyi geçerek finale kalmıştır.

 

Ön elemeyi geçen katılımcılar: Ali Haydar Çakta, Ali Özdemir, Alper Akdeniz, Arzu Karadağ, Berdar Doğan, Deniz Faruk Zeren, Erman Bazo, Ejder Demir, Ekrem Budak, Gülçin Sahilli, Hanife Yaşar, Hıdır Işık, Lokman Kurucu, Metin Kaya, Ömer Altun, Soner Barbaros, Ulaş Başar Gezgin, Uygur Orhan ve Yaşar Kavas olmuştur. Bunlardan;

Devamını oku...

 

Festival komitesinden duyuru

Yoğun ilgi nedeniyle başvuru tarihinden zorunlu sapma ve jürinin daha sağlıklı çalışabilmesi için sonuçlar 1 Haziran 2012'de duyurulacaktır.alt

Kavganın ve umudun şairi Adnan Yücel'i, aramızdan ayrılışının 10. yılında, Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali düzenleyerek anıyoruz.

Bu yıl birincisini düzenlediğimiz Festival kapsamında; “Adnan Yücel'i gelecek kuşaklara taşımak ve gelecek kuşaklar arasında yeni Adnan Yücel'ler çıkarmak'' amacıyla şiir ve öykü yarışması düzenledik. Yarışma şartnamesinin ilan edilmesiyle birlikte öykü ve şiir dalında yüzlerce başvuru ulaştı elimize. Bu yoğun ilgi ve gelen istekler üzerine, başvuru tarihini 20 Nisan 2012 tarihinden, 30 Nisan 2012 tarihine çektik.

Başvuru tarihinden zorunlu sapma, jürinin daha sağlıklı çalışabilmesi için, önceden açıklanan 12 Mayıs 2012 tarihinde sonuçların duyurulması yerine, 1 Haziran 2012 tarihinde açıklanmasına karar verilmiş. Şiir ve öykü yarışmasının sonuçları, 1 Haziran 2012 tarihinde www.yapisanatevi.org sitemizden, sosyal medya ve başvuru adreslerinden duyurulacaktır.

Kamuoyuna önemle duyurulur...

 

Adnan Yücel Öykü Yarışması Sonuçları

altAdnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen öykü yarışması sonuçlanmıştır.  Seçici kurulda bulunan Adnan Özyalçıner, Adil Okay, Zafer Doruk ve Serhan Yıldız'ın yaptıkları değerlendirmeye göre öykü dalında 19 katılımcı ön elemeyi geçerek finale kalmıştır.

 

Ön elemeyi geçen katılımcılar: Alper Akdeniz , Ayla Şenel, Aysun Bozantaş, Canan Yüksel, Derya Sönmez, Emrah Koçak, Eşref Sincar, Fulya Taşdemir, Gülsüm Koçak, Hakan Cücüne, Hakkı İnanç, İdris Yiğit, İlkay Yıldız, Murat Güneş, Murat Türk, Nezihe Altuğ, Özlen Yıldız, Özlem Keskin ve  Ümit Aykut Aktaş olmuştur. Bunlardan;

Devamını oku...

 

Festival Programı

8 Haziran Cumaalt


Saat: 15.00

Festival Yürüyüşü (Taksim’den Galatasaray Lisesi Önüne)
-Çöp Kuşları (Sarıyer Belediyesi Drama Topluluğu)
-İzmir Hareket Tiyatrosu
-Şiir Dinletisi
-Müzik Dinletisi
-Halaylar

Saat:17.30

Devamını oku...

 
Daha Fazla İçerik...