Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali

Festival Hayat TV'de

 

alt

Festival bu Cumartesi Hayat Tv'ye konuk oluyor.

"Arka Bahçe" programına katılacak Yapı Sanatevi aktivistleri 2. Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali hakkında bilgi verecek.

Saat:22.00

Tarih:18 Mayıs (Cumartesi)

 

 

Festival Çukurova'yla buluştu

alt

2. Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali Adana'dan startını verdi.

Adnan Yücel; kavganın ve umudun şairi, işçilerin-emekçilerin, kadınların, gençlerin sömürü düzeni olan kapitalizme ve faşist baskılara karşı direnme, insanca yaşanacak bir dünya özlemini dile getirme, hayata geçirmenin korkusuz şairi... Sadece edebi üretimleriyle değil kişiliğiyle de ailesinden başlayarak, arkadaşları, öğrencileri arasında örnek olmasını bilen bir şairimiz. Mücadeleyi hayatına oturtmuş,  şiirleri ile bilinç taşımayı hedeflemiş, yaşamının ortasına örgütlü, partili mücadeleyi koymuş komünist bir şair.

Devamını oku...

 

Redfotoğraf'tan Festival için sergi

2. Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali'nde Redfotoğraf festival için hazırladığı fotoğrafları sergileyecek

 
 
Yapı Sanatevi’nin düzenlediği 2. Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali'ne Redfotoğraf olarak “Savaş ve Çocuk” konulu fotoğraflarımızla katılıyoruz.
 
  
Ali Osman Abalı

Devamını oku...

 

Sergi fotoğrafları

 

 

 

 

 

 

Redfotoğraf ve Yapı Sanatevi'nin 2. Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında  birlikte organize ettiği "savaş ve çocuk" konulu fotografları ve Redfotoğraf'ın hazırladığı segi vidosunu aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz.

Sergi Videosu:

https://www.facebook.com/photo.php?v=621284491232588&set=o.32173347709&type=2&theater

 

Sergi Fotoğrafı:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=621279404566430&set=oa.10151571024912710&type=1&theater

 

Adana'da Festival Çalışmaları

 

Adana'da günlerdir devam eden festival çalışmaları bu sabah erken saatlerden itibaren devam etti.
 
Sabah saat 09.00'da Çukurova Üniversitesi kampüsüne afişlerimiz ve bildirilerimiz ile vardık.
Öncelikli olarak ilk işimiz festivalin Adana'da örgütlenmesine yardımcı olan ve aynı zamanda festival kapsamında düzenlenen panelde konuşmacı olan Adnan Yücel'in mesai arkadaşlarını ziyaret ederek davetiyelerini bırakmak oldu.
 Adnan Yücel'inde çalıştığı Eğitim Bilimleri Fakültesindeki iş arkadaşlarını ziyaret ettik. Bizi çok sıcak karşıladılar.  Bu fakültede yorulmamıza gerek olmadığını, afişleri kendilerinin asacağını ve diğer öğretim görevlilerinin davetiyelerini kendilerinin bırakacaklarını ifade ettiler. Bizde memnuniyetle davetiyeleri ve afişleri kendilerine teslim ettik ve oradan  Fen-Edebiyat Fakültesi'nde ki dostlarını ziyarete koyulduk.

Devamını oku...

 
Daha Fazla İçerik...