Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali

Taksim'de Festival çalışması

 

Adnan Yücel 2. Edebiyat ve Sanat festivali'nin  duyurusu Taksim'de yapıldı.  

Galatasaray Lisesi önüne açılan festival standından sesli duyurular yapıldı, şenlikte yer alan sanatçıların şarkıları çalındı. Festival broşürleri ve el ilanları yoğun bir şekilde dağıtıldı.

Çalınan müziği bahane eden sivil polisler  standa gelerek, müziğin kapatılmasını istedi, kısa süreli bir tartışmanın ardından çalışmaya kalındığı yerden devam edildi.

Stand çalışmasını bitirdikten sonra  Kadıköy-Eminönü vapurunda el ilanlarının dağıtımı yapıldı.

 

 

festival çalışması 1 Mayıs'ta

 

Festival çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 1 Mayıs mahallesi'nde "Adnan Yücel 2. Edebiyat ve Sanat Festivali"nin çağrıları emekçilerle buluştu.

Mahallenin çeşitli yerlerine 2 Haziran'da Göztepe Özgürlük Parkı'nda yapılacak festival şenliğinin pankartları asıldı. Broşürler ve el ilanları yoğun bir biçimde dağıtılarak işçi ve mekçiler festivale davet edildi.

 

 

Ankara'da Festival başladı

 Adnan Yücel Adana'dan  sonra Ankara'da da dostları ile buluştu.16 Mayıs'ta  saat 18.00 da gereçekleştirilen "Adnan Yücel şiirleri ve toplumcu gerçekçi sanat” başlıklı panelimiz Adnan Yücel'i anlatan sinevizyon gösterimi ile başladı. Sinevizyondan sonra Adnan Yücel şahsında tüm yitirdiğimiz devrimciler, konünistler ve katledilenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Hemen ardından Yapı Sanatevi adına Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali'nin önemi, anlamı ve amaçları üzerine kısa bir konuşma yapıldı. 

Devamını oku...

 

Kürsümüz...


Ankara Yüksel Caddesi'nde 18 Mayıs saat 18.00'de gerçekleştirilecek olan Adnan Yücel 2. Edebiyat ve Sanat Festivali'nin konser bölümüne tüm emek dostları, devrimci kurumlar yoldaşlar, siperdaşlar ve halkımız davetlidir.


Konser kürsüsü bizim kürsümüzdür; emekçilerin, işçilerin, devrimci mücadelede bedel ödeyenlerin kürsüsüdür...

Devamını oku...

 

Festival çalışmaları sürüyor

1 Mayıs Mahallesi'nde Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali'nin çağrısı emekçilerle buluşuyor.
 
1 Mayıs Mahallesi Pazar girişinde, bu sene 2. si yapılacak olan Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali'nin broşürleri yaygın biçimde dağıtıldı. 31 Mayıs ve 1-2 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan festivalin pankartı ana caddeye asıldıktan sonra, ana cadde üzerinde yaygın şekilde broşür dağıtımı yapılarak emekçiler festivale davet edildi.
Bu sene 2. si yapılacak olan Savaş ve Çocuk temalı festivalin ilk 2 gününde panel ve söyleşiler, 3. gün ise Selamiçeşme Göztepe Özgürlük Parkı'nda bir şenlik yapılacak.
 
Daha Fazla İçerik...