Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali

İzmir'de festival şenliği

altKavganın ve umudun şairi Adnan Yücel anısına İzmir'de bu sene ilki düzenlenen Edebiyat ve Sanat Festivali 25 Mayıs'ta Güzeltepe Alevi-Yol Derneği'nde yapılan paneller ve sokak etkinliklerinin ardından 26 Mayıs akşamı saat 19.00'da Güzeltepe Futbol Sahası içinde yapılan şenlikle devam etti .
 
Etkinlik öncesinde ve etkinlik sırasında saha girişine Red Fotoğraf tarafından açılan "Çocuk ve Savaş" konulu fotoğraf sergisi ile Roboski Katliamı'nı anlatan fotoğraf sergisi şenliğe katılan Güzeltepeli emekçiler tarafından ilgi ile karşılandı.

Devamını oku...

 

İzmir'de Festival Başladı

altİzmir'de Adnan Yücel 2. Edebiyat Sanat festivali, 25 Mayıs 2013 Cumartesi Agemon Oteli’nin önünden yapılan yürüyüşle başladı.
 Yürüyüş boyunca; " Yaşasın devrimci sanat”,”Sanatın ateşi sarayları yakacak”, “Adnan Yücel aramızda”, “Yaşasın toplumcu gerçekci sanat”, “Devrimci sanat engellenemez”,  “Yaşasın sosyalist devrimci sanat" sloganları atıldı. Kasaplar Meydanı’na gelindiğinde burada Ayışığı Sanat Merkezi oyuncuları tarafından "Kelebekler zamanı" oyununu, ardından İzmir Yeni Kapı Oyuncuları da "Palto " adlı  oyunu sergilendi. Oyunlar izleyenler tarafından büyük alkış aldı.

 

Devamını oku...

 

Festival ve Kutup Yıldızı İMC TV'de

 

Adnan Yücel 2. Edebiyat ve Sanat Festivali İMC TV'de.

İMC TV'de "Güler Yıldız'la Haftasonu" programında festival üzerine konuşulacak. Kutup Yıldızı'da programa katılarak, Adnan Yücel'den besteledikleri şarkıları seslendirecek.

"Güler Yıldız'la Haftasonu" programı 25 Mayıs Cumartesi günü saat 08.00-12.00 saatleri arasında yayınlanacak.

 

Festival Komitesinden Duyuru

2. Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında yapılan, şiir ve çocuk öykücülüğü yarışmasının sonuçlarının açıklanma tarihi 20 Mayıs olarak belirtilmişti.

Ancak seçici kurulun isteği üzerine bu tarih biraz daha ileriye çekilerek 27 Mayıs pazartesi olarak belirlenmiştir. Kamuoyuna duyurulur

 

Festival Hazırlık Komitesi

 

Gündem On'da Adnan Yücel

Gündem On'da Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali ile ilgili yapılan programı buradan izleyebilirsiniz.

 
Daha Fazla İçerik...