Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali

Festival Duyurusu!

Bugün yapılacak 2 panelimizi Taksim Direnişi nedeniyle şimdilik iptal ediyoruz. Panellerimizi dinlemeye gelecek olan tüm konuklarımızı Taksim'e davet ediyoruz

 

Devamını oku...

 

Festival çatışmalarla başladı

Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali yürüyüşü Taksim Direnişiyle birleşti
Bugün saat 15.00'de Taksim Tramvay durağından başlayacak olan Festival yürüyüşümüzü Taksim Direnişi ile birleştirdik. 

 

Devamını oku...

 

Taksim'e yürüyoruz

altAdnan Yücel 2. Edebiyat ve Sanat Festivali 31 Mayıs Cuma günü Taksim’de yapılacak yürüyüşle başlayacak

 

Devamını oku...

 

Panelimizi erteliyoruz

 

altAdnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında bugün saat 17.00'da Makine Mühendisleri Odası'nda düzenleyeceğimiz panelimizi Gezi Parkı'nın savunulması için günlerdir yaşanan sokak direnişi nedeniyle erteliyoruz. Tüm ulaşım araçlarının durduğu, Taksim'in sokak sokak  polis ablukası altına alındığı, insanların sokak sokak dövüştüğü koşullarda bu etkinliği düzenlememiz mümkün değildir. Adnan Yücel'in anısına da yakışacak tarzda biz de sokaktayız ve sokakta kalmakta kararlıyız. Panelistlerimizden Aydın Ilgaz'ın da dediği gibi, “Taksim savaş alanına dönmüşken bir salonda 'Günümüzde Çocuk ve Gençlik Edebiyatı'nı tartışmak her şeyden önce yakışık almaz!” Bu nedenlerle panelimizi gelecek hafta  08.06.2013 tarihine erteliyoruz. Yer ve saat daha sonra netleşecektir, tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Devamını oku...

 

İstanbul'da Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali


alt“Çocuk ve Savaş” temasıyla bu yıl 2. si yapılacak Adnan Yücel Edebiyat ve Kültür Festivali yine çok zengin

Adnan Yücel 2. Kültür ve Sanat Festivali İstanbul programı bu yıl da çok zengin. “Savaş ve Çocuk” temasıyla örülen festival programı 31 Mayıs'ta festival yürüyüşüyle başlayacak. Paneller, söyleşiler, şiir dinletileri, sokak etkinlikleri ve konserlerin yapılacağı festival 2 Haziran'da ödül töreninin de yapılacağı bir şenlikle sona erecek.

Şenliğe katılmak için gelecek işçi ve emekçiler için kimi semtlerden otobüs kaldırılacak.

Festivalin İstanbul Programı şöyle:

Devamını oku...

 
Daha Fazla İçerik...