Ankara Yapı Sanatevi

Yapı Sanatevi'nde Temmuz

Ankara Yapı Sanatevi film gösterimleri, paneller ve müzik dinletileriyle faaliyette

alt

Ankara Yapı Sanatevi kültür ve sanat çalışmalarını, film gösterimleri, paneller ve müzik dinletileriyle işçi ve emekçilerle buluşturmaya devam ediyor.

 

Devamını oku...

 

Yapı Sanatevi'nde film gösterimleri

altBu hafta: Entelköy Efeköy'e Karşı

Bir grup doğa aşığının ege kıyılarında bir köye taşınması ile her şey başlar. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra bu gençlerin orada bulunan termik santralden rahatsız olduklarını vurgularlar ve bunun ne kadar zararlı olduğunu köylülere anlatmak zorundadırlar. Fakat köylüler o kadar sivridir ki her sohbetleri bir komedi haline dönüşür.

Devamını oku...

 

Ankara Yapı Sanatevi'nde Atölyeler

Ankara Yapı Sanatevi yaz dönemi atölye kayıtları başladı.alt

Yaz döneminde başlayacak olan atölyeler:

-Müzik

-Resim

-Şiir

-Kısa film

-Tiyatro

-Ahşap süsleme

-Halk oyunları

-Drama

-Metin yazarlığı

 

-Duvarları asma atölyeleri.

Devamını oku...

 

Ankara Yapı Sanatevi'nde bu hafta

altAnkara Yapı Sanatevi'nde ücretsiz film gösterimlerinin ikincisi 24 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek.

 

Press, ölümün kol gezdiği, baskının, işkencenin doruğa çıktığı, sokaklarında insanların güpegündüz infaz edildiği bir coğrafyada yaşananları halka duyurmak için çırpınan bir avuç gazeteci nezdinde o coğrafyada yaşanılanları ve Kürt kimliğine sahip insanların yaşadıklarını konu ediniyor.


Bu ülkede doğruları yazmaya çalışan özgür basın geleneğinden gelen gazeteler yasaklandı, kapatıldı. Sorumluları hakkında davalar açıldı, zindanlara atıldı... 70 yaşındaki yazarından çocuk yaştaki gazete satıcılarına varıncaya kadar devletin kurşunlarına hedef oldular...

Devamını oku...

 

Ankara'da kadın çalışması

"Bu programa katılan her kadın önce kendi duruşunu gözden geçirir, sonra toplumun kadına bakışını sorgular"alt

 

Ankara Yapı Sanatevi'nde alternatif kültür sanat üretimleri kapsamında emekçi kadınlarla birlikte yürütülecek yeni çalışmalar başlıyor. Yaklaşık 16 hafta sürecek olan çalışmalar, psikolog Şule Sepin modoratörlüğünde yürütülecek.

Çalışma, “günümüz koşullarında kadının kadın olarak toplumsal ilişkilerde özgüven kazanması, kadın kimliğinde farkındalık yaratmak, kadının önce kendisini farketmesi...” gibi hedeflere sahip.

Devamını oku...