Haberler

Şair Sennur Sezer'i kaybettik

altŞair, yazar Sennur Sezer, İstanbul'da eşi, yoldaşı Adnan Özyalçıner'le birlikte yaşadığı evde bu sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.

Türkiye'nin gelmiş geçmiş en önemli kadın şairlerinden biri olarak gösterilen Sennur Sezer'in, şair ve yazarlığının yanından, antoloji, ansiklopedi, senaryo yazarlığı alanlarında üretimleri bulunmakta.

 

Devamını oku...

 

Tiyatro sanatçısı Üzümcü işten atıldı

altTiyatro sanatçısı Levent Üzümcü, Gezi direnişindeki tutumu nedeniyle istanbul Şehir Tiyatroları'ndan atıldı.

Taksim Gezi direnişinden yana tavır koyan neredeyse her kişi ve kurum bir şekilde iktidarın karşıt saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Kimisi tutuklandı, kimisine davalar açıldı, kimisi soruşturmalara maruz kaldı, kimisi de işten atıldı. İktidarın bu saldırılarına bir yenisi daha eklendi.

Devamını oku...

 

"Şair Kapıları"hakkında değerlendirmeler

 

altAdil Okay’ın yeni yayınlanan “ŞAİR KAPILARI” HAKKINDA

BİR ŞAİR VE BİR FOTOĞRAFÇIDAN KİTAP DEĞERLENDİRMESİ

 “Şair Kapıları" ile “Fotoğraf ve Şiir”i buluşturup, sanata ve edebiyata bakışımızı değiştiren Adil Okay, aynı zamanda bu çalışmayla barışı ve kardeşliği kadim topraklarda pekiştiren bir işlev üstlendi. Özlenen bir şeydi bu. Bunun göstergesi sergiyi gezen çeşitli kesimlerden insanların varlığıydı.

Devamını oku...

 

Çınarlar devrilmez!...

altDünyanın en önemli edebiyatçılarından Yaşar Kemal, koca çınarımız ölümsüzleşti.

14 Ocak’tan bu yana İstanbul’da kaldırıldığı hastanede tedavi altındaydı. Yaşar Kemal, akciğer enfeksiyonu ve kalp ritm bozukluğu sebebiyle tedavi ediliyordu. Usta yazar yaklaşık bir buçuk aylık yaşam mücadelesini kaybederek akşam saatlerinde hayata veda etti.

Devamını oku...

 

Adil Okay ve "Kapıları" İstanbul'da

alt"Adil Okay’ın, “Şair kapıları- 40 şair 40 fotoğraf” adlı sergisi İstanbul Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde 1 Şubat 2015 Pazar günü sanatseverlerle buluştu. Sergi 10 Şubat'a kadar açık kalacak.

Okay'ın Şair Kapıları adlı sergisinde yer alan şairler:

Devamını oku...

 
Daha Fazla İçerik...