Haberler

Festival çalışmalarında bir pazar günü

Gülsuyu'nda Festival Kahvaltısı

altAlınteri ve Yapı Sanatevi, Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında Gülsuyu mahallesinin işçi ve emekçileriyle kahvaltıda biraraya geldiler.

Sabah saatlerinde Gülsuyu'ndaki Eski As Kahvesi'nde yapılan kahvaltı ve etkinlik, Alınteri temsilcisinin    konuşmasıyla başladı. Alınteri temsilcisi, "Emeğine ve Onuruna Sahip Çık!" kampanyası kapsamında Gülsuyu ve Gülensu'da yapılan faaliyetlere değinerek kampanyayla 1 Mayıs'a yüründüğünü, bugün de Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında biraraya gelindiğini söyledi. Festivalde yapılacak etkinliklere katılma çağrısı yaparak konuşmasını sonlandırdı.

Devamını oku...

 

Alibeyköy’de Festival sunumu

 

altAmasya Merkeze bağlı Beke Köyü Sosyal ve Yardımlaşma Derneği’nin, Pazar günkü etkinliğinde festival tanıtımı yapılacak.

Derneğin pazar günkü etkinliğinde “Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festival”i kapsamında sunum ve müzik dinletisi gerçekleştirilecek.

Festivalin örgütlenme nedeni, amacı, içeriği hakkında bilgi verildikten sonra, yapılan hazırlık çalışmalarına değinilecek ve festivale çağrı yapılacak.

Devamını oku...

 

Pendik'te Festival paneli

 

altAdnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali” kapsamında Pendik Pir Sultan Abdal Derneği’nde bir panel düzenlenecek.

Panelde, “Adnan Yücel şiiri” üzerine bir sunum gerçekleştirilecek ve festivalin amacı ve kapsamına değinilerek festival duyuru ve çağrısı yapılacak.

Tural Aslan’ın şarkılarıyla sahne almasının ardından Yapı Sanatevi Şiir Topluluğu tarafından “Ateşin ve Güneşin Çocukları/Dörtlerin Gecesi” isimli şiir dinletisi sunulacak.

Devamını oku...

 

İzmir'de festival çağrıları

 

altİzmir Yapı Sanatevi, Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali çağrısı kapsamında Sevgi Yolu girişinde masa açtı.

Masada Festivale ilişkin bilgilendirici konuşmalar yapılırken Kutup Yıldızı'nın ve Mehmet Celal'in Adnan Yücel'in şiirlerinden derlenen ezgileri çalınarak festival sürecinin gelişimi de anlatıldı.

Devamını oku...

 

O'nu anmaya devam edeceğiz

 

Sanatçı Pınar Aydınlar ve Grup Munzur üyeleri Özlem Gerçek ile Erkan Duman hakkında, Tunceli'de düzenlenen Munzur festivalinde söyledikleri türküler ve yaptıkları konuşmalar nedeniyle yargılanıyor. 

Devrimci önder İbrahim Kaypakka'yı övmekten açılan davada, Sibel Aydınlar ile birlikte Grup Munzur üyeleri Gerçek ve Duman hakkında bir yıl ile beş yıl arasında hapis cezası isteniyor. 

Devamını oku...

 
Daha Fazla İçerik...