Haberler

Hoşgeldiniz!..

altAdnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali'nde Festival Komitesinin açılış konuşmasını yayınlıyoruz:

 

“Onlar ki yaratandır / Destanımızda yalnız onların maceraları vardır” diye haykıran Nazım Hikmet’in dostları, yoldaşları hoşgeldiniz!

 

“Bereketli Topraklar Üzerinde” grev grev çağlayan Orhan Kemal’in kavga dostları merhaba!

Devamını oku...

 

Kavgaya sanatın soluğu...

Devamını oku...

 

Ateşin ve güneşin çocuklarına

Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali ikinci gün panellerinden ikincisi "Ateşin ve Güneşin Çocukları" temalıydı

Yapı Sanatevi'nden Ersoy Şahin'in moderörlüğünde düzenlenen, İsmail Beşikçi, Sebahat Tuncel ve Alınteri temsilcisi Devrim Türkmen'in konuşmacı olarak katıldığı panelde Kürt sorunu tartışıldı.

Devamını oku...

 

Festival'e işçilerle


altTOGO ve Hey Tekstil işçilerini Adnan Yücel'in sınıfın şairi olduğunu anlatarak etkinliğimize davet ettik

Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali için çalışmalarımıza, Ankara Gar çalışanlarını, BTS Ankara Şubesindeki arkadaşları etkinliğimize davet ederek başladık.

Daha sonra TOGO işçilerinin direniş alanına giderek, bu festivalin direnişteki işçilerle buluşmasının anlamına vurgu yaptık. Çünkü perspektifimizde Adnan Yücel'in sadece bir aydın değil tüm benliğiyle mücadeleci bir kişiliğe sahip sınıfın bir aydını olduğu gerçeği vardı.

Devamını oku...

 

Festival standı Taksim'de

altFestivale sayılı günler kala çalışmalarımız devam ediyor Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali için yürütülen çalışmalar kapsamında Galatasaray Lisesi önünde standımızı açtık. Festival duyurusunun yer aldığı el ilanlarıyla birlikte broşürlerin de dağıtımı yapıldı. Festival hakkında bilgi almak isteyenlerle sohbetlerimiz oldu. Yapı Sanatevi'nde röportaj yapan Cem TV emekçileri daha sonra standımıza gelerek çekim yaptılar. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek.

 
Daha Fazla İçerik...