HOMUR mizah dergisi 17. yaşını kutluyor

altHOMUR Mizah Dergisi yayın hayatının 17.yıl dönümünde kuruluşundan günümüze birlikte çalıştığı tüm kurum, kitle örgütleri ve sanat kurumlarına plaket verdi. Yapı Sanatevi de 2014 yılında Adnan Yücel 3. Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında HOMUR Kolektifiyle birlikte karikatür yarışması gerçekleştirmişti.

 

Homur Mizah Dergisi bu yıl kuruluşunun 17. yılını kutluyor. Kutlamalar kapsamında "M.Ö. 1999 (Milenyumdan Önce) GELENEKTEN-GELECEĞE" isimli sergi düzenliyor. HOMUR Mizah Dergisi kapaklarından oluşan sergi 29 Aralık 2015 Salı gününe kadar CKM (Caddebostan Kültür Merkezi) Sanat Galerisi Performansbir Katı'nda görülebilir.

Açılış kokteyli 22 Aralık 2015 Salı günü gerçekleşen sergide, HOMUR Mizah Dergisi'nin 17 yıllık serüveninde birlikte çalışma yürüttüğü kitle örgütlerine ve sanatçılara teşekkür plaketi verildi.

Ödül gecesine katılıp ödül alan bazı kurum ve kuruşlar şöyle: Evrensel Gazetesi, DİSK Maden-Sen Genel Merkezi, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Genel Merkezi, Nesin Vakfı, KESK- Eğitim Sendikası Genel Merkezi, İstanbul Tabip Odası, DİSK Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Merkezi, 78’ler Tükenmez Dergisi, Küresel Barış Adalet  Koalisyonu, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, Türkiye Gazeteciler Sendikası, Çağdaş Hukukçular Derneği, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası-İstanbul Şubesi, Adli Tıp Uzmanları Derneği, Türk Tabipler Birliği, Mavi Ada Sanatevi – İstanbul Gerçeği, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Genel Merkezi, TMMOB Harita Ve Kadastro Mühendisleri Odası-İstanbul Şubesi, KESK Kültür Sanat Sen Genel Merkezi, Ruhi Su Derneği, TMMOB Mimarlar Odası Genel Merkezi, Red- Fotoğraf Grubu, D‘Art Sanat Galerisi, Çekmeköy Gönüllüleri Derneği, Yapı Sanatevi, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, Nilüfer Belediyesi, Kadıköy Belediyesi, Silivri Belediyesi

alt

Ödül gecesinde Yapı Sanatevi temsilcisi kısa bir konuşma yaptı. "Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali'nde Homur Kolektifiyle birlikte yürütmekten onur duyduk. Adnan Yücel Ateşin ve Güneşin Çocukları dedi. Onlar ki yaşamlarını savunuyorlar hayatları pahasına. Umut veriyorlar bize. Buradan Ateşin ve Güneşin Çocuklarına selam yolluyoruz ve bir kez daha tekrar ediyoruz.. Bitmedi daha sürüyor o kavga ve sürecek yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek."

TTB adına ödül alan temsilcide Şırnak'tan geldiğini belirterek "Devlet Cizre'de Cenevre anlaşması dahil hiç bir kurala uymayarak hastaneleri asker yatakhanelerine çevirdi. Bölgedeki tüm hastane ve okullarda durum aynı işte buna karşı çıktığımız için hakkımızda terör örgütüne yardımdan davalar, soruşturmalar açılıyor. Ama bizi yıldıramazlar mücadeleye devam" dedi.

alt

Filistin'den ödül  gecesine katılan FHKC temsilcisi yaptığı konuşmada "İşçinin yarasını kanatmasına rağmen onu ağlatmayan onu güldüren Homur Grubu'na teşekkür ederiz" dedi.
Gece Bilgesu Erenus'un verdiği dinletiyle bitiridi.