Yapı Sanatevi yeni yerinde

altAnkara Yapı Sanatevi 28 Eylül'de taşındığı yeni yerinde kapılarını açıyor

AÇILIŞ PROGRAMI

Tarih: 28 Eylül Pazar
Saat: 16.00
Yer: Konur(2) sokak 59/13 Kızılay Ankara

 

Kapı saat 16.00 itibari ile açılacak olup 18.00'da etkinlik programımız başlayacaktır.

 

Müzik Dinletisi:
Zeynep Karababa
Yavuz Canpolat
Sinan Serdaroğlu
Tural Aslan

Şiir Dinletisi:
Bayram Kaya

Konuşmalar ve 2014-2015 güz dönemi etkinliklerin ve atölyelerin tanıtımları yapılacak olup açılış boyunca ikramlarımız olacaktır.

"Merhaba;
Dünyanın adı konulmamış bir 3. Dünya Savaşı'nın içine sürüklediği günlerden geçiyoruz.

Ortadoğu halklarının zulme karşı yükselttikleri direniş senfonisinin tüm dünya halklarının ruhuna seslendiği günlerden... Kobane'den yükselen umut ve gelecek çığlığıyla sarsıldığımız anlardan...

Sanat için birlikte çabaladığımız dostlarımızın, yoldaşlarımızın şu anda zulmün barikatlarında yürekli ve direngence özgürlüğün bayrağını dalgalandırdıklarını biliyoruz.

O yüzden Yılmaz Güney'in sözlerinin "Halkın sanatçısı, halkın sanatçısıdır!" sözlerinin altını bir kez daha çizmek istiyoruz.

Ankara'da Yapı Sanatevi'ni uzun bir aradan sonra, 2011 yılının Haziran ayında yeniden faaliyete geçirerek başladık serüvenimize.

2011'den, bu Haziran ayına kadar sayısız etkinliğe, davete, panele, anmaya, dinletiye ev sahipliği yaptı sanatevimiz... Bunların yanı sıra dostlarımızın mekansal ihtiyaçlarını karşılamak için de kapılarını sonuna kadar açtı.

Ankara'da yaşanılan bütün işçi direnişlerinde, grevlerde, mitinglerde emekçilerin uğrak yeri oldu.

Devletin Ankara sokaklarında terör estirdiği her eylem ve direnişte insanların gaz atmosferinden kurtulup bir parça soluklandıkları bir adres..."

 

 alt