Yapı Sanatevi

Yapı Sanatevi 2014 Sanat Atölyeleri

altSanatı ulaşılabilir kılmak için açıyoruz sanat atölyelerimizi.

 

Keman
Bağlama
Gitar
Perküsyon
Resim ve
Temel Oyunculuk

 


Alanlarında uzman eğitmenlerimiz ve sıcak mekanımız ile sizleri atölyelerimize kayıt olmaya davet ediyoruz..

Son Güncelleme (Salı, 06 Ekim 2015 00:56)

Devamını oku...

 

Ethem Kitaplığı açıldı

altEthem Sarısülük Kitaplığı Ankara Yapı Sanatevi'nde yüzlerce kişinin katılımıyla açıldı.

 

Açılış etkinliği saat 16:15'te Ankara Yapı Sanatevi Sözcüsü Burhan Çoban'ın açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmada şunlar belirtildi:

Son Güncelleme (Pazar, 29 Aralık 2013 03:24)

Devamını oku...

 

'SON SERGİ'

altRessam Erkmen Senan'ın çeşitli dönemlere ait eserlerinin sergilendiği “SON SERGİ”, Karşı Sanat'ta sanatseverleri bekliyor.

5 Aralık'ta açılan sergi, 4 Ocak 2014 tarihine kadar Beyoğlu/Taksim'de bulunan Karşı Sanat'ta sergilenmeye devam edecek.

 Karşı Sanat Çalışmaları ve Versus Sanat Galerisi’nin ortak düzenlediği sergi, sanatçının aramızdan ayrılışının ardından gerçekleştirilen ilk sergi olma niteliğini taşıyor.

Devamını oku...

 

Adnan Yücel Edebiyat & Sanat Derneği açılıyor

altİstanbul 1 Mayıs Mahallesi'nde Adnan Yücel Edebiyat & Sanat Derneği açılıyor. 15 Aralık'taki açılışa davet var.

 

İstanbul’un direngen başeğmez mahallelerindendir 1 Mayıs… Harcında işçi-emekçi kanı vardır, harcında devrimci emek ve sabır… Bu anlamlarından soyundurmak için devlet terörünün hiç eksik olmadığı adreslerdendir. Devlet terörüyle, sayısız kirli yöntemin iç içe geçerek sokaklarını, ille de ruhunu ele geçirmeye çalıştığı kadim emekçi kalelerindendir 1 Mayıs…. Kuruluşundaki devrimci-emekçi alınterinin izleri silindi denildiği anlarda bile, düşmanı şaşırtacak bir silkinmeyle ayağa kalkıp gövdesiyle sokakları tutuşturan ‘ruh’tur.

Son Güncelleme (Salı, 10 Aralık 2013 17:33)

Devamını oku...

 

Bana ders vermek için...

19'unda fotomuhabirliğine başladı. Ofiste kalıp editörlük yapması söylenirken, sokağa çıkıp savaşı ve ardında bıraktıklarını fotoğrafladı.

Gazze'nin Tek Kadın Fotomuhabiri Anlatıyor

Çiçek TAHAOĞLU

 

Eman Mohammed 19'unda fotomuhabirliğine başladı. Ofiste kalıp editörlük yapması söylenirken, sokağa çıkıp savaşı ve ardında bıraktıklarını fotoğrafladı. altŞimdi 26 yaşında. Dünya Gazze'yi onun objektifinden izliyor.

Eman Mohammed, Gazze’nin tek kadın fotomuhabiri.

Çok genç, bir o kadar deneyimli, mesleğinde başarılı, tutkulu, pes etmeyen bir kadın.

Üniversitede gazetecilik okumuş. 19 yaşında öğrenciyken fotomuhabirliğine başlamış. Sokağa çıkıp fotomuhabirliği yapmaktaki ısrarı onu gazetedeki işinden etmiş, kararlılığı ise serbest çalışmaya başlamasına vesile olmuş.

Ofiste editörlük yapması için baskı görmüş, tümü erkek olan meslektaşları “ona bir ders vermek için” hava bombardımanının ortasında onu tek başına bırakıp zırhlı araçlarıyla uzaklaşmışlar...

Son Güncelleme (Perşembe, 12 Aralık 2013 18:20)

Devamını oku...

 

"Komünizmden başka yol var mı?"

altOnlarca yıllık ömrü tutarlı bir güzergahda yürüyecek bir yürek sağlamlığı, ideallere bağlılığı, yaşamla kurulan ilişkinin anlamları karşısındaki yükümlülükleri son nefesine kadar taptaze taşıyabilmek demektir Tuncel Kurtiz

 

Okuduğu şiirlerin, metinlerin kıvrımlarına tarihin derinliklerinden gelerek geleceğe doğru yol alan uslanmaz bir devinizmle-ulaşılmaz bir derinliği aynı anda nakşedebilen sesin sahibini bugün sabah kaybettik.

Onlarca yılı oraya buraya sapmadan tutarlı bir güzergahda adımlayan Tuncel Kurtiz’i kaybettik!

Devamını oku...

 
Sosyal Medya

Anketler
Tiyatroya hangi sıklıkta gidersiniz?