Yapı Sanatevi

Adnan Yücel 4. Edebiyat ve Sanat Festivali Şiir ve Öykü Yarışması Şartnamesi

alt A- AMAÇ


Toplumcu şiirimizin önemli şairlerinden Adnan Yücel’in anısını yaşatmak, kişiliğini, düşüncelerini ve yapıtlarını gelecek kuşaklara aktarmak, genç kuşakların dil duyarlılığını artırmak, yazınsal becerilerini değerlendirmek amacıyla, Adnan Yücel 4. Edebiyat ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında edebiyat alanında Şiir ve Öykü Yarışması olarak iki ayrı dalda yarışma düzenlenmiştir. Yarışmanın amacı; Adnan Yücel şiirini genç kuşaklara tanıtmanın yanı sıra; genç şair ve yazarları yazmaya özendirerek yazınımıza yeni yapıtlar kazandırmak; ödül alan yapıtları yayınlayarak kitlelerle buluşmasını sağlamaktır.
Bu yılki yarışmaların teması, toplumcu gerçekçilik olarak belirlenmiştir. 

Devamını oku...

 

Kobane fotoğraf koridoru sergisi

 

altİSTİKLAL’DE FOTOĞRAF KORİDORU
Redfotoğraf ve Gezi Sanatının kolektif olarak hazırladıkları
Kobane Fotoğraf Koridoru Sergisi” ve etkinliği 29 Kasım 2014 tarihinde Saat 15.00’de Tünel’den Galatasaray meydanına ‘Fotoğraf Koridoru’ yürüyüşüyle başlıyor….”

Son Güncelleme (Pazartesi, 01 Aralık 2014 00:42)

Devamını oku...

 

Adnan Yücel 3. Edebiyat ve Sanat Festivali Ödül Töreni yapıldı

 

altAdnan Yücel 3. Edebiyat ve Sanat Festivali Ödül Gecesi 11 Ekim Cumartesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Geceye Kobanê Direnişi damgasını vurdu.
Nazım Hikmet Salonu’nda düzenlenen etkinlik;

Son Güncelleme (Çarşamba, 15 Ekim 2014 01:57)

Devamını oku...

 

Adnan Yücel 3. Edebiyat ve Sanat Festivali Öykü Yarışması sonuçları

altAdnan Yücel 3. Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen Öykü Yarışması sonuçlandı. Seçici kurulda bulunan Adnan Özyalçıner, Lütfiye Aydın ve Gültekin Emre'nin yaptıkları değerlendirmeye göre öykü dalında;

Devamını oku...

 

Adnan Yücel 3. Edebiyat ve Sanat Festivali Şiir Yarışması sonuçları

altAdnan Yücel 3. Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen Şiir Yarışması sonuçlandı. Seçici kurulda bulunan Gülsüm Cengiz, Sennur Sezer, Medine Sivri ve Rahmi Emeç'in yaptıkları değerlendirmeye göre şiir dalında;

Devamını oku...

 

Festival hakkında açıklama

altAdnan Yücel 3. Edebiyat ve Sanat Festivali Hazırlık Komitesi'nden açıklama.

Bu yıl 3. sünü düzenlediğimiz Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali bir takım teknik ve organizasyonel aksaklıklardan dolayı 11 Ekim 2014 Cumartesi tarihine alınmıştır. Bu bağlamda yarışmalarımızın ödül törenleri de 11 Ekim 2014 günü yapılacak. Etkinliğimiz 11 Ekim 2014 Cumartesi günü Maltepe'deki Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde Nazım Hikmet Salonu'nda yapılacak. Etkinliğin detaylarına ilişkin bilgileri önümüzdeki günlerde ayesf.org ve yapisanatevi.org adreslerinden duyuracağız.

Son Güncelleme (Cuma, 03 Ekim 2014 19:53)

 
Sosyal Medya

Anketler
Tiyatroya hangi sıklıkta gidersiniz?