Yapı Sanatevi

Yarışmalarımızın başvuru tarihi uzatıldı

altBu yıl 4.sünü düzenlediğimiz Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında yer alan şiir ve öykü yarışmalarının tarihini uzattık.

Yarışma duyurusunda ve şartnamesinde duyurduğumuz son katılım 15 Temmuz 2015 tarihini, e-posta sunucularımızda bir süre var olan arıza ve posta gönderilerindeki bir takım aksaklıklardan dolayı yarışma adaylarımızdan gelen talep üzerine 31 Temmuz 2015 Cuma gecesine kadar uzatma kararı aldık.

Son başvuru: 31 Temmuz 2015 Cuma

Sonuçların açıklanma tarihi: 30 Ağustos Pazar

Son Güncelleme (Çarşamba, 09 Eylül 2015 13:58)

 

Kadın cinayetleri paneli yapıldı

altAdnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali çalışmaları kapsamında yapılması planlanan kadın cinayetleri konulu panel, bugün TMMOB’un Taksim’deki binasında gerçekleştirildi. Feminist yazar Ayşe Düzkan, Sosyalist Kadın Kolektifi aktivisti olan ve aynı zamanda hukuksal alanda kadına dönük şiddet davalarına da bakan Av. Selin Nakıpoğlu ile birlikte festival çalışmalarını temsilen katılan Esmahan Ekinci’nin sunumlar yaptığı panel saat 14:00’de başladı.

Son Güncelleme (Pazartesi, 06 Nisan 2015 23:29)

Devamını oku...

 

Festival kapsamında panel

altAdnan Yücel 4. Edebiyat ve Sanat Festivali çalışmaları bu yıl, yakıcılaşan toplumsal-sınıfsal sorunları gündemleştiren çeşitli etkinliklerle örülerek yürütülecek.

Son Güncelleme (Pazartesi, 06 Nisan 2015 23:28)

Devamını oku...

 

Çınarlar devrilmez!...

altDünyanın en önemli edebiyatçılarından Yaşar Kemal, koca çınarımız ölümsüzleşti.

14 Ocak’tan bu yana İstanbul’da kaldırıldığı hastanede tedavi altındaydı. Yaşar Kemal, akciğer enfeksiyonu ve kalp ritm bozukluğu sebebiyle tedavi ediliyordu. Usta yazar yaklaşık bir buçuk aylık yaşam mücadelesini kaybederek akşam saatlerinde hayata veda etti.

Son Güncelleme (Pazar, 01 Mart 2015 01:52)

Devamını oku...

 

"Şair Kapıları"hakkında değerlendirmeler

 

altAdil Okay’ın yeni yayınlanan “ŞAİR KAPILARI” HAKKINDA

BİR ŞAİR VE BİR FOTOĞRAFÇIDAN KİTAP DEĞERLENDİRMESİ

 “Şair Kapıları" ile “Fotoğraf ve Şiir”i buluşturup, sanata ve edebiyata bakışımızı değiştiren Adil Okay, aynı zamanda bu çalışmayla barışı ve kardeşliği kadim topraklarda pekiştiren bir işlev üstlendi. Özlenen bir şeydi bu. Bunun göstergesi sergiyi gezen çeşitli kesimlerden insanların varlığıydı.

Son Güncelleme (Pazartesi, 06 Nisan 2015 23:27)

Devamını oku...

 

Adil Okay ve "Kapıları" İstanbul'da

alt"Adil Okay’ın, “Şair kapıları- 40 şair 40 fotoğraf” adlı sergisi İstanbul Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde 1 Şubat 2015 Pazar günü sanatseverlerle buluştu. Sergi 10 Şubat'a kadar açık kalacak.

Okay'ın Şair Kapıları adlı sergisinde yer alan şairler:

Son Güncelleme (Pazartesi, 02 Şubat 2015 14:39)

Devamını oku...

 
Sosyal Medya

Anketler
Tiyatroya hangi sıklıkta gidersiniz?