Yapı Sanatevi

Festival Standı Taksim'de

Adnan Yücel’in 10. ölüm yıldönümü nedeniyle düzenleyeceğimiz “Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali”nin duyurularına bugün Taksim'de açtığımız standla başladık. alt
 
Adnan Yücel şiirlerini bestelemiş olan grup ve sanatçıların şarkılarının çalındığı standda, festival programının yer aldığı el ilanlarını dağıttık. Festival hakkında bilgi almak isteyenlere, festival ve panellerin içeriğini anlatarak etkinliklere davet ettik. Yanı sıra Adnan Yücel’in şiir kitaplarının satışını da gerçekleştirdik.

Son Güncelleme (Çarşamba, 16 Mayıs 2012 20:13)

Devamını oku...

 

Festival komitesinden duyuru

Yoğun ilgi nedeniyle başvuru tarihinden zorunlu sapma ve jürinin daha sağlıklı çalışabilmesi için sonuçlar 1 Haziran 2012'de duyurulacaktır.alt

Kavganın ve umudun şairi Adnan Yücel'i, aramızdan ayrılışının 10. yılında, Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali düzenleyerek anıyoruz.

Bu yıl birincisini düzenlediğimiz Festival kapsamında; “Adnan Yücel'i gelecek kuşaklara taşımak ve gelecek kuşaklar arasında yeni Adnan Yücel'ler çıkarmak'' amacıyla şiir ve öykü yarışması düzenledik. Yarışma şartnamesinin ilan edilmesiyle birlikte öykü ve şiir dalında yüzlerce başvuru ulaştı elimize. Bu yoğun ilgi ve gelen istekler üzerine, başvuru tarihini 20 Nisan 2012 tarihinden, 30 Nisan 2012 tarihine çektik.

Başvuru tarihinden zorunlu sapma, jürinin daha sağlıklı çalışabilmesi için, önceden açıklanan 12 Mayıs 2012 tarihinde sonuçların duyurulması yerine, 1 Haziran 2012 tarihinde açıklanmasına karar verilmiş. Şiir ve öykü yarışmasının sonuçları, 1 Haziran 2012 tarihinde www.yapisanatevi.org sitemizden, sosyal medya ve başvuru adreslerinden duyurulacaktır.

Kamuoyuna önemle duyurulur...

Son Güncelleme (Cumartesi, 12 Mayıs 2012 14:33)

 

Sömürüsüz, örgütlü, sosyalist, gerçekçi sanat!

Yapı Sanatevi 1 Mayıs'ta Taksim'e yürüdü.alt

Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali Hazırlık Komitesi 1 Mayıs'a açtıkları festival pankartıyla katıldı.

Adnan Yücel'i genç kuşaklara taşıyan ve oradan emeğin sanatını yeniden yaratmayı amaçladığını söyleyen festival komitesi bu inanç ve gücü Taksim'e, 1 Mayıs'a taşıdı.

Son Güncelleme (Çarşamba, 16 Mayıs 2012 20:11)

Devamını oku...

 

Ankara'da kadın çalışması

"Bu programa katılan her kadın önce kendi duruşunu gözden geçirir, sonra toplumun kadına bakışını sorgular"alt

 

Ankara Yapı Sanatevi'nde alternatif kültür sanat üretimleri kapsamında emekçi kadınlarla birlikte yürütülecek yeni çalışmalar başlıyor. Yaklaşık 16 hafta sürecek olan çalışmalar, psikolog Şule Sepin modoratörlüğünde yürütülecek.

Çalışma, “günümüz koşullarında kadının kadın olarak toplumsal ilişkilerde özgüven kazanması, kadın kimliğinde farkındalık yaratmak, kadının önce kendisini farketmesi...” gibi hedeflere sahip.

Son Güncelleme (Cuma, 11 Mayıs 2012 17:03)

Devamını oku...

 

“Setlerde ölmek istemiyoruz”

“Hayalleri süsleyen bir dünyayı yaratırken, hayatlarımızdan olmak istemiyoruz. Olmayacağız!”

 Sine-sen’in çağrısıyla bir araya gelen İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, Dev-sağlık İş Oyuncular Sendikası, Senaryo Yazarları Derneği ve çok sayıda sanatçı, dizi-film işçisi “iş cinayetlerine son” dedi.

Son Güncelleme (Cuma, 11 Mayıs 2012 17:02)

Devamını oku...

 

İnti-illimani'ye çağrı

Kendisini İnti-İllimani dinleyicileri olarak adlandıran bir grup, Şilili anti-faşist müzik topluluğunun faşist TGB'nin 19 Mayıs konserine katılmaması çağrısı yaptı. İnternet üzerinden oluşturulan imza metnini yayınlıyoruz.alt

 

19 Mayıs günü “Diriliş”ini kutlayacağını duyuran, faşist Kemalist gençliğin temsilcisi; üniversitelerde polislerle birlikte devrimci gençlere saldıran, işçilerle arasına set çeken, militarizm yanlısı, halkların kardeşliğine her defasında dil uzatan TGB’nin konser katılımcılarının arasında Şili halkının ve ezilenlerin sesi olan İnti–Illimani grubu da bulunmakta.

Son Güncelleme (Cuma, 11 Mayıs 2012 17:03)

Devamını oku...

 
Sosyal Medya

Anketler
Tiyatroya hangi sıklıkta gidersiniz?