Yapı Sanatevi

1 Mayıs Mahallesi'nde Festival Kahvaltısı

 

Yapı Sanatevi ve Alınteri 1 Mayıs Mahallesi'nde düzenlenen kahvaltı ve söyleşiye çağırıyor

 

  alt

Son Güncelleme (Cumartesi, 26 Mayıs 2012 18:47)

Devamını oku...

 

O Harika Bir Çınardı!..

 

altHayattayken hiç anlayamadım babamı. Onu anlamak için o kadar küçük ve yetersizdim ki bırakın yazdıklarını anlamayı, bazen ne düşündüğünü, ne söylediğini bile anlayamıyordum. Hep masa başında hatırlıyorum onu. Sol eli başında, sağ elinde pilot kalemi ile. 

Kağıtlarla temas etmekten yaralanmış elini arada kremleyerek aralıksız yazarken hatırlıyorum. Çocuk  kadar canlı ve heyecanlıydı benim babam. Hele de yeni bir şiirin temellerini atarken. O, gece gündüz yazarken ben kapı dışında bazen nefret ettim şiirlerden.

Son Güncelleme (Perşembe, 24 Mayıs 2012 02:30)

Devamını oku...

 

Festival çalışmalarına engelleme

altUzunçayır Metrobüs İstasyonu çıkışında Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali için tanıtım standı açan Yapı Sanatevi ve festival çalışanlarına polis engeli.

Festival standına müdahale girişiminde bulanan polis keyfi bir biçimde kimlik taraması dayattı. Kimlik bildirilmesine rağmen halen standın başından ayrılmayan polis, festival çalışanlarını ve kurumumuz çalışanlarını taciz etmeye devam ediyor.

Hiç bir güç devrimci şair Adnan Yücel'in işçi ve emekçilerle buluşmasına engel olamayacak.

 

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Son Güncelleme (Perşembe, 24 Mayıs 2012 02:29)

Devamını oku...

 

Ankara Yapı Sanatevi'nde bu hafta

altAnkara Yapı Sanatevi'nde ücretsiz film gösterimlerinin ikincisi 24 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek.

 

Press, ölümün kol gezdiği, baskının, işkencenin doruğa çıktığı, sokaklarında insanların güpegündüz infaz edildiği bir coğrafyada yaşananları halka duyurmak için çırpınan bir avuç gazeteci nezdinde o coğrafyada yaşanılanları ve Kürt kimliğine sahip insanların yaşadıklarını konu ediniyor.


Bu ülkede doğruları yazmaya çalışan özgür basın geleneğinden gelen gazeteler yasaklandı, kapatıldı. Sorumluları hakkında davalar açıldı, zindanlara atıldı... 70 yaşındaki yazarından çocuk yaştaki gazete satıcılarına varıncaya kadar devletin kurşunlarına hedef oldular...

Son Güncelleme (Pazartesi, 21 Mayıs 2012 16:58)

Devamını oku...

 

Festival çalışmalarında bir pazar günü

Gülsuyu'nda Festival Kahvaltısı

altAlınteri ve Yapı Sanatevi, Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında Gülsuyu mahallesinin işçi ve emekçileriyle kahvaltıda biraraya geldiler.

Sabah saatlerinde Gülsuyu'ndaki Eski As Kahvesi'nde yapılan kahvaltı ve etkinlik, Alınteri temsilcisinin    konuşmasıyla başladı. Alınteri temsilcisi, "Emeğine ve Onuruna Sahip Çık!" kampanyası kapsamında Gülsuyu ve Gülensu'da yapılan faaliyetlere değinerek kampanyayla 1 Mayıs'a yüründüğünü, bugün de Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında biraraya gelindiğini söyledi. Festivalde yapılacak etkinliklere katılma çağrısı yaparak konuşmasını sonlandırdı.

Son Güncelleme (Pazartesi, 21 Mayıs 2012 12:57)

Devamını oku...

 

Alibeyköy’de Festival sunumu

 

altAmasya Merkeze bağlı Beke Köyü Sosyal ve Yardımlaşma Derneği’nin, Pazar günkü etkinliğinde festival tanıtımı yapılacak.

Derneğin pazar günkü etkinliğinde “Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festival”i kapsamında sunum ve müzik dinletisi gerçekleştirilecek.

Festivalin örgütlenme nedeni, amacı, içeriği hakkında bilgi verildikten sonra, yapılan hazırlık çalışmalarına değinilecek ve festivale çağrı yapılacak.

Son Güncelleme (Cumartesi, 19 Mayıs 2012 12:39)

Devamını oku...

 
Sosyal Medya

Anketler
Tiyatroya hangi sıklıkta gidersiniz?