Yapı Sanatevi

Şair Sennur Sezer'i kaybettik

altŞair, yazar Sennur Sezer, İstanbul'da eşi, yoldaşı Adnan Özyalçıner'le birlikte yaşadığı evde bu sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.

Türkiye'nin gelmiş geçmiş en önemli kadın şairlerinden biri olarak gösterilen Sennur Sezer'in, şair ve yazarlığının yanından, antoloji, ansiklopedi, senaryo yazarlığı alanlarında üretimleri bulunmakta.

 

Son Güncelleme (Pazartesi, 24 Ekim 2016 00:26)

Devamını oku...

 

HOMUR mizah dergisi 17. yaşını kutluyor

altHOMUR Mizah Dergisi yayın hayatının 17.yıl dönümünde kuruluşundan günümüze birlikte çalıştığı tüm kurum, kitle örgütleri ve sanat kurumlarına plaket verdi. Yapı Sanatevi de 2014 yılında Adnan Yücel 3. Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında HOMUR Kolektifiyle birlikte karikatür yarışması gerçekleştirmişti.

Son Güncelleme (Perşembe, 01 Eylül 2016 16:45)

Devamını oku...

 

Atölye çalışmaları başlıyor!...

altYapı Sanatevi 2015-2016 dönem atölye çalışmaları başlıyor.

Yeni dönemde Yapı Sanatevi atölye çalışmalarıyla Ankaralılarla buluşmaya devam ediyor. Bağlamadan piyanoya, dramadan belgesele sanatın bir çok farklı dalında, uzman eğitimciler eşliğinde yapılacak çalışmalarının startını veriyor.

Son Güncelleme (Cumartesi, 24 Ekim 2015 21:43)

Devamını oku...

 

Festival ödül töreni yapıldı

altAdnan Yücel 4. Edebiyat ve Sanat Festivali ödül töreni, Adnan Yücel dostlarının katılımıyla yapıldı.

Adnan Yücel 4. Edebiyat ve Sanat Festival ödül töreni Türkan Saylan Kültür Merkezi Nazım Hikmet Salonu’nda gerçekleştirildi.

 Etkinliğe geçilmeden önce Festival Komitesi adına kısa bir açıklama yapıldı.

Devamını oku...

 

Bir bakışta yaktın beni

altC. Hakkı ZARİÇ

Söz yorulur bazen, rüzgârın savurduğu yapraklarla çekip gider insanın içindekiler. Nereye, hangi kuytuya saklanır akşam, kuşların sığındığı yer neresidir bilinmez. Telaşlı martıların geç kalmış kanatları çırpınır göğün teninde.

Devamını oku...

 

Festival Hayat TV'de

altAdnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali Cuma akşamı Hayat TV'ye konuk oluyor. Festival hazırlık komitesi adına aktivistimiz 18 Eylül Cuma akşamı Karşı Pencere programında Zeliş Irmak'ın konuğu olacak. Programın saat 18.10'da başlayacak.

Canlı yayınlanacak programı internet üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 
Sosyal Medya

Anketler
Tiyatroya hangi sıklıkta gidersiniz?